Субота, 26.09.2020, 10:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Управління освіти
НУШ
Освіта
Телефони довіри
Центр оцінювання
Завітайте до нас
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Спеціалізована школа №82 ім. Т. Г. Шевченка


23:32
Відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Підготовка та відзначення 200-річчя від дня народженняТараса Григоровича Шевченка

 

        Оскільки спеціалізована школа №82  з 1957 року носить ім'я  великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, одним  з найважливіших напрямків навчально-виховної роботи в школі  є виховання підростаючого покоління на прикладі життя  величного генія - славетного Кобзаря. Кожен навчальний рік у школі  розпочинається  з Шевченківського уроку, який   традиційно відбувається в день Свята знань. Так, 2 вересня 2013 року,  в усіх класах школи відбувся урок за єдиною темою  «Шевченкове слово живе». У ході уроку учні та вчителі  школи ще й ще раз торкнулися  величі  славетного генія Кобзаря у зв»язку з  200-річчям святкування   дня його народження. 

      Зусиллями учнів, вчителів, батьківської громадськості в  кожному класі школи створені класні  куточки, присвячені Т.Г. Шевченку.  Створений шкільний Музей - Шевченкова світлиця. В ньому  представлено історію  життя   Т.Г.Шевченка, його полум»яні заповіти,  твори,  картини. Серед експонатів є й раритети, наприклад, книга, в якій зібрані вірші, написані рукою  самого поета, малюнки, виконані також його рукою, Шевченківський «Кобзар» 1840  року видання, книга «Великий народний художник» 1939 року видання.

У Світлиці знаходяться  предмети побуту українського народу, його символи, обереги, а також найрізноманітніші учнівські творчі роботи , присвячені  Великому   Кобзареві.  Активно працює лекторська група учнів під керівництвом вчителя української мови та літератури  Резнік Алли Анатоліївни. Екскурсії, котрі учні-екскурсоводи  проводять для учнів школи, гостей та  батьків,  завжди викликають значний інтерес та зацікавлення, спонукають школярів усе більше  заглиблюватися у величну поетичну, писемну та художню спадщину Великого Тараса. Учні та батьківська громадськість школи постійно працюють над поповненням експонатів у Шевченковій світлиці. До 200-річчя з Дня народження Кобзаря, кожен класний колектив, долучившись до загальношкільного проекту «Ім»я  Шевченка в серці кожного з нас» розгорнув велику навчально-пошукову роботу з дослідження невідомих сторінок з  життя та діяльності Шевченка, його поетичної, писемної та художньої спадщини,  музичних творів, присвячених Кобзареві, кінофільмів, театральних постановок; дослідженню вшанування пам»яті Т.Г.Шевченка в Україні та за кордоном, тощо.  Результати своєї пошукової роботи  учні представлятимуть під час великого  загальношкільного Шевченківського фестивалю «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!» Учні разом з батьківськими комітетами класів також готують подарунки до Шевченкової світлиці. Саме у Шевченковій світлиці  щороку напередодні 9 березня відбувається урочиста посвята молодших школяриків у козачата, саме в цей день вони долучаються до великого шкільного Козацького братства.

У школі активно працює літературна студія «Манускрипт», учасники якої,, учні 7-11 класів, готуючись гідно зустріти  200-річчя Кобзаря, спрямували зусилля на  дослідження творчості Т.Г.Шевченка в різні періоди його становлення  як митця та вплив його поетичних і художніх робіт на формування національної свідомості сучасної молоді.

Завданнями даної роботи є бажання різними методами встановити, провести аналіз творчості Т.Г.Шевченка в плані визначення того, як сприймаються сучасною молоддю творчі надбання великого поета та ті цінності, які він пропагує, визначити ступінь культурної та літературної підготовленості сучасної молоді,  розуміння ними  моральних цінностей,  карбованих поетом; усвідомлення себе патріотами України,  носіями національної свідомості -  достойними нащадками геніального поета та художника Т.Г.Шевченка.

Саме студія «Манускрипт» є щорічним ініціатором заходів, котрі проводяться в ході Шевченківського тижня. Так, під час Тижня у березні 2013 року  в школі  традиційно відбулися: конкурс читців творів Т.Г. Шевченка, шкільний літературний конкурс «Ну що б, здавалося, слова…», години класного керівника за єдиною тематикою «Нам сяє зоря Кобзаря»,  конкурс учнівських малюнків  до творів Шевченка «Чарівний пензель», літературна вікторина для молодших школярів «Чи знаєте ви Шевченка?», інтелектуальна гра «Тарасові шляхи». З вересня 2013 року по даний час саме з  інціативи учнів-студійців, вчителів та батьків вже проведено такі заходи:

 

Ø вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем репрезентували увазі школярів книжково-ілюстративний куточок  «Не забуде Україна Шевченкове слово» та оформлену виставку, присвячену 200-річчю від дня народження Т.Шевченка;

 

Ø серед учнів 5 класів відбувся мовознавчий турнір під гаслом «Не вмре ніколи мова, якою нам Кобзар співав» (вчителі Коломієць І.Г., Телець І.М., Рєзнік А.А.).

Ø в рамках загальношкільного проекту «Ім»я Шевченкове в серці кожного з нас», учнями 11-А класу була створена віртуальна екскурсія – подорож різними містами України та світу, на території яких зведені пам’ятники Т.Г.Шевченка;

Ø учитель української мови та літератури  Телець І.М. протягом грудня провела з учнями 8-х класів інтелектуальний конкурс Шевченкових кросвордів «Слухайте голос безсмертний Тараса», присвячений ювілею Т. Шевченку. Метою заходу було формування духовної культури, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу;

 

Ø задля поглибленого дослідження культурного спадку Т.Г.Шевченка та його збереження пройдешніми поколіннями, ученицями 11-го класу, Слажнєвою Ю., та Бабич А., були підготовлені роботи, присвячені творчості  та життєвому шляху поета, для захисту в Київській малій академії наук (ІІ етап);   «Згадки про діячів французької культури у листуванні Т. Г. Шевченка»

«Сучасне бачення творчості          Т.Г. Шевченка у призмі        збереженя цінностей          людських взаємовідносин»

Ø учні школи беруть активну участь у  щорічному Міжнародному літературному конкурсі «Єднаймося, брати мої!» Як результат, робота учениці 5-А класу Тонкошкур К. «Про що б я запитала Т.Г.Шевченка?» отримала право бути представленою на міському рівні;

                                      

щороку в навчальному закладі проводяться  Шевченківські тижні, які сприяють формуванню духовної культури, вихованню почуття поваги до великого поета;

Слід зазаначити , що проведення Шевченківських тижнів, Декад, присвячених життю та творчості  Т.Г. Шевченка в спеціалізованій школі  №82 є традиційним.   У ході Тижнів обов»язковими є проведення Дня відкритих дверей, до якого учні  та вчителі готуються дуже ретельно та в ході якого вони представляють гостям та батькам  свої надбання, відбуваються відкриті Шевченківські  уроки,  виставки дитячої творчості на тему «Всі ми потроху від Шевченка», учнівські ярмарки, конкурси  «Українські розваги», які виховують повагу до звичаїв та традицій свого народу. День відкритих дверей,  як правило, завершується  великим літературно-мистецьким святом «Ще промінь той в душі не згас, що запалив його Тарас!»

У школі створена та працює учнівська театральна студія, керівниками якої є вчителі Крижанівська Л.М. та Телець І.М.

З метою залучення учнів до вивчення драматичної спадщини поета театральною студією школи були здійснені інсценізації таких п’єс, як: «Наймичка», «Назар Стодоля»; «Тарасові шляхи», літературно-музична композиція «Музи Шевченка»

З метою активізації туристсько-краєзнавчої роботи та  поглибленого вивчення життя та творчості Т.Г.Шевченка учнями школи здійснюються екскурсії до музеїв Т.Г. Шевченка в м.Києві,  музею Кобзаря в м. Каневі . Так, поїздку до Музея Т.Г.Шевченка в м.Каневі вже здійснили учні 7-А, 8-А та 8-Б класів 25 січня 2014 року.

Важливим напрямком виховної роботи в школі є розвиток партнерських зв»язків зУстимівською школою-партнером Васильківського району Київської області, котрі розпочалися у 2009 році. Відповідно програми щодо налагодження зв’язків з сільськими школами було започатковано проведення Днів дружби під гаслом  «Перший воістину народжений поет», які були спрямовані на вшанування пам’яті та  величі Т.Г.Шевченка. Спільне святкування річниці народження Великого Кобзаря учнями, вчителями та батьками обох шкіл  вже є традиційним. Так, у  березні 2013 року делегація спеціалізованої школи №82 відвідала Устимівську середню школу. В ході святкування учні школи №82 взяли участь у диспуті «Шевченко і сучасність», показали виставу «Назар Стодоля», виконували пісні,  декламували твори Т.Г.Шевченка. В  березні 2014 року  спеціалізована школа №82  прийматиме делегацію Устимівської школи на святкуванні  200 річчя  з дня народження Т.Г. Шевченка

 

Оскільки спеціалізована школа є асоційованою школою ЮНЕСКО, кафедра іноземних мов школи виступила ініціатором власного проекту «Ім»я Шевченка на карті світу» в рамках реалізації  загальношкільного  та співпраці з ЮНЕСКО. В рамках проекту визначено напрямки: «Шевченко без кордонів», та «Ім»я Шевченка в культурі  різних народів та націй». До участі в проекті залучаються не лише учні та вчителі, батьки школи, але насамперед волонтери Міжнародної громадської організації АЙСЕК, оскільки  школа співпрацює з цією організацією з 2011 року. Учні школи разом зі студентами –волонтерами: Євгенією Бауер з Німеччини, Філіпе Реолоном з Бразилії, Дін Зао  та Вів»єн  Да Тан з Китаю, а також  студентами вищих навчальних закладів різних національностей, котрі навчаються в київських вузах . коледжах, ліцеях вже нині вирішують завдання проекту: через  зміцнення наявних та налагодження нових міжнародних партнерських зв»язків дізнатись про місця вшанування пам»яті Великого Кобзаря в різних країнах світу, історію  цих міст та  історію пам»ятників  Т.Г.Шевченку. Заплановано також провести он-лайн конференцію з учнями тамтешніх шкіл, присвячену безсмертному генієві Великого Кобзаря.

       На 18.02.14р. заплановано творчий звіт-доповідь «Наш звіт великому поету» на міській конференції, яка відбудеться в Інституті післядипломної педагогічної освіти (виступ старшого вчителя Коломієць І.Г.);

У ході реалізації даної роботи відбувається пропаганда ідей творчості Т.Г.Шевченка, як таких, що мають актуальність і сьогодні, які мають бути зрозумілими, прийнятними та збереженими сучасною молоддю.

       В рамках підготовки до відзначення 200річчя Т.Г.Шевченка в школі розроблений План заходів.

 

Переглядів: 1561 | Додав: Машуля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]