Четвер, 02.04.2020, 23:20
«  Квітень 2020  »

Корисні поради батькам!

Пам’ятка щодо профілактики педикульозу!

Педикульоз — це паразитування на людині комах вошей, що супроводжується свербежем і може призводити до специфічних захворювань шкіри.

Воші паразитують на людині, харчуються кров'ю людини, відкладають яйця-гниди, які приклеюють до волосся. Самка відкладає щодня 3 - 7 яєць, за все життя — від 38 до 120 яєць. Тривалість життя дорослих особин — 27-30 днів.

Від моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти кілька тижнів.

Профілактика педикульозу в дітей полягає в наступному:

–  розповідайте дітям про причини виникнення педикульозу.

–  стежте, щоб дитина змінювало натільну білизну кожен день. Проходьтесь праскою по швам на одязі.

–  проводьте огляд волосся раз на тиждень.

–  Оберігайте дитину від контактів із зараженими людьми.

Батькам необхідно стежити, щоб хлопчики були коротко підстрижені, а дівчата мали акуратну зачіску.

Рекомендуємо виконувати деякі важливі поради:

• постільну та спідню білизну, в якій дитина спить, а також одяг один раз прокип’ятити, як було указано вище;
  • речі, які не можна прати (наприклад, плюшеві іграшки), на один тиждень герметично закрити у пластиковому пакеті. Охолодження до мінус 20 градусів на 7-10 днів або нагрівання до температури плюс 100 градусів за Цельсієм (кип’ятіння або обробка гарячим паром) протягом 5-10 хв. є ефективним методом боротьби з комахами;
  • м’які меблі, килими та сидіння автомобілів треба ретельно пропилососити.

Педикульоз має такі прояви:

• свербіж шкіри в місці укусу воші;
  • дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі;
  • наявність гнид у волоссі.

Дільничний педіатр повинен призначити дитині спеціальний засіб. Застосовувати їх слід у відповідності з інструкцією і після консультації лікаря. Адже аптечні засоби від вошей отруйні і при неправильному застосуванні можуть викликати опік або висип.

На замітку! Засоби вбивають лише живих особин. Гниди, прикріплені до стрижня волоса, залишаються живими. Через тиждень із них з’являться личинки. Тому може знадобитися повторна обробка.

Як допоміжний засіб використовується гребінь від вошей. Їм вичісують волосся мінімум чотири рази на день протягом двох тижнів. Гребінець дозволяє видалити з волосся мертвих комах і їх яйця.

Рекомендується перед вичісуванням обробити пасма розчином води і оцту 9%, які змішують у рівних пропорціях. Засіб розчиняє речовину, якою гниди прикріпляються до голови.

Після процедури вичісування гребінець необхідно вимити з милом та обдати окропом.