Субота, 24.08.2019, 19:36

Про школу

Ласкаво просимо на сайт
спеціалізованої школи №82 ім. Т.Г.Шевченка
з поглибленим вивченням англійської мови

Школа існувала ще до революції. Тоді вона називалась гімназією княгині Волконської і вважалась однією з кращих шкіл міста. У 1925 році гімназія була перетворена в середню школу, яка проіснувала до 1941 року. Під час Великої Вітчизняної війни приміщення школи було зруйновано і довгий час вона не працювала.
9 березня 1956 року на пустирі льотного поля, де колись відважний льотчик Петро Нестеров зробив "мертву петлю”, виріс новий будинок школи. День народження співпав з днем народження Великого співця українського народу Тараса Григоровича Шевченка. На прохання колективу школи 7 березня 1957 року їй було присвоєно ім’я Великого Кобзаря.
Двічі школа була учасницею Виставки Досягнень Народного Господарства в Москві і Києві. А 10 листопада 1966 року до назви "82-а середня школа ім. Т.Г.Шевченка” додали горді слова "ордена Трудового Червоного прапора”. За успіхи, досягнуті в навчанні і вихованні підростаючого покоління, школа удостоєна високої урядової нагороди. Вона одна з кращих і перших орденоносних серед київських шкіл.
Школа завжди була україномовною, з 1961 року – з поглибленим вивченням англійської мови, а з 1998 року введена німецька чи французька
 У 9-11 класах вивчається англійська та американська література, а у 10-11 введено курс країнознавства, основи екології та основи економіки.
Школу відвідували делегації з різних країн світу. З 1967 року школа входить в систему асоційованих шкіл "ЮНЕСКО”, робить важливий внесок у справу боротьби за мир і взаєморозуміння між народами. В 1978 році Генеральний директор ЮНЕСКО А.М.Боу нагородив школу спеціальним сертифікатом за цю важливу роботу.
Найбільш активна робота проводилась в рамках цієї асоціації в 80-90 роках. Постійно діяв інтерклуб "Співдружність”, "Дипломат”. Школа брала участь в усіх семінарах асоціації, в заочних програмах ЮНЕСКО.
З 1991 року школа брала участь в освітній програмі по обміну учнів з містом Балтімор. Групи учнів школи направлялися в США для вдосконалення знань англійської мови та підвищення загальноосвітнього рівня.
Нині діючий "Клуб друзів ЮНЕСКО” бере участь у програмах ЮНЕСКО та різних акціях. Школа проводить листування (з залученням до індивідуального листування між дітьми) з США, Німеччиною, Англією.
Шефами школи в різний час були кіностудія ім.Довженка, з-д „Росинка”, хлібозавод № 3, ЗАТ „Поліграфкнига”.
Станом на 01.10.2017 рік у  школі 30 класів, в яких навчається 740 учні. Школа працює в одну зміну за п’ятиденним робочим тижнем.
Навчальний процес у школі забезпечує 58 вчителів, з яких 58 мають вищу освіту, 28 – вищу категорію, 9 – першу категорію;11 - другу категорію; 10- спеціаліст; серед працівників школи 11 вчителів-методистів, 9 – старших вчителів, 14 – відмінників народної освіти, один учитель – двічі лауреат Соросовської премії.
Спеціалізована школа №82 має ефективний досвід викладання не лише іноземних мов, але і біології, літератури, математики, хімії, історії, навчання учнів у початкових класах.
Забезпечуючи високу результативність навчання за профілем, школа вирішує завдання підготовки учнів до вибору подальшого життєвого шляху, готує до подальшого навчання.